8. zasedání česko - ruské Pracovní skupiny pro spolupráci v oblasti normalizace, metrologie a posuzování shody

Ve dnech 24.-25.7.2019 se v Moskvě uskutečnilo 8. zasedání Pracovní skupiny pro spolupráci v oblasti normalizace, metrologie a posuzování shody, Mezivládní komise pro ekonomickou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou.

 

Za českou stranu se konání pracovní skupiny zúčastnili představitelé ÚNMZ, ČAS, Českého metrologického institutu (ČMI) a Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací (AAAO), za ruskou stranu se jednání zúčastnili představitelé Federální Agentury pro technickou regulaci a metrologii (Rosstandard), Ruského vědeckého a technického střediska pro informace o normalizaci, metrologii a posuzování shody (Standartinform), Metrologického institutu D.I.Mendeleeva (VNIIM), Vědecko-výzkumného ústavu pro fyzikální inženýrství a radiotechnickou metrologii (VNIIFTRI),  Akademie pro standardizaci, metrologii a certifikaci a Ruského exportního centra (REC). 

Hlavním tématem diskuse byly výsledky, současný stav a vyhlídky česko-ruských vztahů v oblasti normalizace, metrologie a infrastruktury kvality- viz agenda jednání. Další 9. zasedání česko-ruské Pracovní skupiny je plánováno v roce 2020 v České republice. 

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Copyright 2024 ÚNMZ / design Libor Samec / code i-servis.cz / Podmínky užívání stránek / Prohlášení o přístupnosti