54. zasedání členů společnosti Waldemar Hellmich Kreis

Tato společnost je čestným sborem vysoce postavených osobností z průmyslu, obchodu, státní správy a vědy, které do tohoto sboru jmenuje správní rada německého normalizačního institutu DIN.

Ve dnech 24. a 25. května 2012 se v Praze uskutečnilo 54. zasedání  členů společnosti Waldemar Hellmich Kreis. Tato společnost je čestným sborem vysoce postavených osobností z průmyslu, obchodu, státní správy a vědy, které do tohoto sboru jmenuje správní rada německého normalizačního institutu DIN.

Společnost byla zřízena v r. 1957 v rámci oslav 40 let od založení DIN a pojmenována podle zakladatele a prvního ředitele DIN. Za více než devadesát let své existence se DIN stal jednou z nejproduktivnějších normalizačních organizací v Evropě.

Členství v tomto sboru je oceněním osobností, které přispěly významným způsobem  k rozvoji  technické normalizace při výkonu své odborné činnosti. Takové ocenění je mimo jiné symbolizováno předáním čestného prstenu DIN. Členové tohoto sboru jsou jmenováni do správní rady DIN a jsou nositeli tradic DIN. Jejich  doporučení  jsou významná pro další vývoj technické práce DIN.

Na pražském zasedání byly předneseny následující příspěvky:

„Proč Praha?“ – myšlenky a vzpomínky bývalého ředitele DIN profesora  Dr. Ing. Helmuta Reihlena

„Evropská normalizace a integrace východoevropských zemí“ – prezentace historie technické normalizace a současného stavu v evropském kontextu předsedy ÚNMZ, Ing. Milana Holečka

„Novinky z DIN“ – informace o současných aktivitách DIN ředitele DIN Dr. Ing. Torstena Bahkeho

Celé zasedání včetně doprovodného programu bylo velmi zdařilé a přispělo k lepšímu poznání současného vývoje technické normalizace v obou zemích v národním, evropském i mezinárodním kontextu a po společenské stránce k představení pražských historických památek. Zajímavostí byla i návštěva velvyslanectví Spolkové republiky Německo a vzpomínka na pohnuté dny podzimu r. 1989 kdy toto velvyslanectví bylo útočištěm tisíců uprchlíků z NDR.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Copyright 2024 ÚNMZ / design Libor Samec / code i-servis.cz / Podmínky užívání stránek / Prohlášení o přístupnosti