Naplňování Projektu rozvojové spolupráce - Zavádění Eurokódů v Moldavské republice

Studijní a konzultační pobyt expertů z Moldavské republiky v Praze

 

Ve dnech 18. - 22. 3. proběhl v Praze další ze studijních a konzultačních pobytů expertů z Moldavské republiky, které jsou organizovány v rámci naplňování projektu financovaného ze Zahraniční rozvojové spolupráce ČR „Zavádění Eurokódů v Moldavské republice", jehož realizátorem je ÚNMZ.

Cílem pobytu expertů z Moldavské technické univerzity v Kišiněvě byly konzultace s českými experty z Institutu struktury a mechaniky hornin AV ČR a Kloknerova ústavu týkající se výběru a stanovení národních parametrů pro účely zpracování moldavských národních příloh k vybraným částem Eurokódu 6 (Navrhování zděných konstrukcí) a Eurokódu 8 (Navrhování konstrukcí odolných vůči zemětřesení). V rámci pobytu získali moldavští experti konkrétní doporučení, metodiku a postupy pro výpočet vybraných národních parametrů, které jim umožní zpracovat příslušné národní přílohy zohledňující geografické podmínky na území Moldavské republiky při navrhování stavebních konstrukcí.

Podrobnější informace o projektu lze nalézt zde.

 

      Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku      Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku      Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Copyright 2023 ÚNMZ / design Libor Samec / code i-servis.cz / Podmínky užívání stránek / Prohlášení o přístupnosti